5 kroków do idealnego wesela

Idealne wesele, czyli takie na którym zarówno państwo młodzi jak i goście bawią się doskonale, to marzenie większości osób, które biorą ślub. Jednak nie zorganizowanie takiej imprezy nie jest łatwe, bowiem na droczy czyha wiele pułapek. Jak je ominąć? O co zadbać szczególnie, by goście z wesela wyszli zadowoleni i wspominali je jeszcze długi czas? Oto kilka kwestii, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

  1. Wybór sali – to pierwszy element, który należy wziąć pod uwagę podczas organizowania wesela. Sam fakt, że dobre sale weselne szybko mają wypełnione terminarze i trzeba je rezerwować z kilkuletnim wyprzedzeniem powinien dać nam na tyle do myślenia, by poszukiwania sali rozpocząć stosunkowo szybko. Wybierając sale należy zwrócić uwagę na jej rozmiary, obecność klimatyzacji, sposób ułożenia stolików, ilość miejsca przeznaczonego do tańca w porównaniu z ilością przestrzeni „siedzącej”, a także na obsługę, menu i inne tego typu kwestie.

  2. Wybór zespołu weselnego – mając wybraną salę należy przejść do wyboru zespołu weselnego, w tym przypadku również może być trudno z terminami, dlatego należy rozpocząć poszukiwania w miarę szybko. Zespół weselny powinien mieć bogaty repertuar i powinien swoimi wykonaniami porywać ludzi na parkiet, tak jak – vervaband Bochnia.

  3. Wybór fotografa i kamerzysty – kolejny etap i kolejna kwestia to wybór odpowiedniego fotografa i kamerzysty, którzy przygotują dla nas zdjęcia i nagranie wesela. Podobnie jak zespoły weselne czy domy weselne tutaj też bywa trudno o terminy i należy zająć się poszukiwaniami fotografa i kamerzysty z dużym wyprzedzeniem. Wybierając fotografa czy kamerzystę należy przejrzeć ich galerie zdjęć i upewnić się, że zarówno zdjęcia ze ślubu, jak i te z wesela podobają się nam, bowiem to nieco inny rodzaj zdjęć i często zdarza się, że fotografowie nie ze wszystkimi sobie dobrze radzą.

  4. Wybór cukierni – jest zwyczajem w naszym kraju, że ciasta są nie tylko w trakcie wesela, ale także rozdaje się je gościom przy wyjściu, dlatego znalezienie cukierni, która będzie serwowała smaczne ciasta jest istotne, bo będą one oceniane także już po weselu.

  5. Wybór dodatkowych atrakcji – coraz częstszym elementem wesela jest zapewnienie przez państwa młodych dodatkowych atrakcji dla gości. Może to być wiejski stół, może to być fotobudka, czy barman. Jest wiele możliwości, a zależą one w dużej mierze od pomysłowości pary młodej. Dobrze dobrane dodatkowe atrakcje sprawią, że gości z pewnością zapamiętają wesele na długo.