Czy zespół na weselu jest niezbędny?

Nie jest żadną tajemnicą, że organizacja wesela jest dosyć dużym wyzwaniem. Oczywiście obecnie mamy takie udogodnienie, że wszystko zlecić możemy osobom trzecim. W Polsce jednak moda na takie usługi dopiero raczkuje i większość woli brać sprawy w swoje ręce. Skoro tak warto przyjrzeć się jednemu, ale dla wielu kluczowemu elementowi wesela, a więc muzyce. Jak to jest z tą muzyką i czy zespół weselny jest tutaj niezbędny? A może mamy jakieś ciekawe alternatywy, które także warto wziąć pod uwagę, organizując takie przyjęcie?

Muzyka to podstawa

Zacznijmy od tego, że muzyka na weselu to oczywiście podstawa i rzecz jasna nie można się z tym nie zgodzić. Oczywiste jest bowiem to, że bez muzyki wielu gości nie wyobraża sobie takiej uroczystości. Możemy porównać to z alkoholem, choć być może nie jest to porównanie najlepsze. Mimo wszystko jednego i drugiego na weselu zabraknąć nie powinno. Wszak wesele ma się tylko jedno, choć i to w dobie dwudziestego pierwszego wieku nie jest dziś takie oczywiste.

Zespołu muzyczne

Biorąc pod uwagę muzykę na weselu, większość stawia na zespół i jest to zrozumiałe. Oczywiście takich kapel na rynku jest dziś tak wiele, że nie będziemy mieć problemu z tym, aby znaleźć je bez względu na to, w jakim regionie mieszkamy. Niemniej jednak czasy się zmieniają i to, że jeszcze przed kilkoma laty zespół weselny gościł na niemal każdym weselu, to obecnie jest nieco inaczej. Na co postawić więc zamiast zespołu i czy jest to dobry wybór?

DJ zamiast zespołu?

Jeżeli mielibyśmy wspomnieć o jakichś alternatywach, to na myśl przychodzi nam DJ. Ten oczywiście przede wszystkim kojarzy się z imprezami dla osób młodych. Niemniej jednak obecnie dobrzy DJ-e obsługują również wesela i trzeba przyznać, że wychodzi im to całkiem dobrze. Sęk w tym, aby dokonać ich optymalnego wyboru, co zwłaszcza dla ludzi nieco starszych może być sporym problemem. DJ taki powinien być bowiem neutralny i wszechstronny. Wówczas będzie on wiedział jak zabawić wszystkich gości bez względu na wiek.

Oczywiście nie ma przeszkód co do tego, aby zespół na wesele połączyć z zatrudnieniem DJ-a. Takie kompozycje również są dopuszczalne i wesela w ujęciu oprawy muzycznej wyglądają wówczas naprawdę dobrze, choć wiele zależy od tego, jak zespół będzie się dogadywał z takim muzykiem. Jeżeli natomiast chcecie pozostać przy tradycyjnym wyborze i interesuje Was dobry zespół, polecamy Wam VervaBand. Jest to kapela, która obsłużyła wiele tego typu imprez, choć oczywiście nie tylko, a co najważniejsze radzi sobie w tym naprawdę dobrze.