Gdzie zostawić samochód przy podróży poślubnej?

Wielu z nas korzysta dziś z samolotów i podróżuje drogą lotniczą, co oczywiście nikogo w najmniejszym stopniu dziwić nie może. Weźmy tutaj pod uwagę, że na lotnisko bardzo często podróżujemy własnym środkiem transportu, a więc samochodem. Inną opcją są taksówki, pociągi czy autokary. To jednak o wiele mniej komfortowe i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Skoro angażujemy w takie podróże własne samochody, skupmy się też na ich bezpieczeństwie. Gdzie zostawić je przez kilka czy kilkanaście dni naszej nieobecności? Możliwości jest oczywiście kilka, choć najbardziej atrakcyjna wydaje się jedna.

Znajomi

W pierwszej kolejności odnieśmy się do naszych znajomych, jeżeli w ogóle w danym mieście takich posiadamy. Wówczas nie będzie problemu z tym, aby dany samochód zostawić na ich podwórku. Niestety nie jest to na ogół możliwe, jeżeli mielibyśmy wziąć pod uwagę jakieś blokowiska. Wówczas z takiej opcji lepiej zrezygnować, gdyż możemy mieć spory problem z tym związany.

Parking

Najlepszą opcją wydaje się być jednak parking. Tych przy każdym lotnisku nie brakuje. Możemy powiedzieć, że jest wręcz przeciwnie i takich punktów mamy tam co niemiara. Weźmy tutaj pod uwagę fakt, że takie parkingi są najczęściej płatne. Nie warto jednak zwracać uwagi na ich cenę. Ta nie jest najwyższa, choć więcej o cenach związanych z pozostawianiem auta na takim parkingu dowiecie się Państwo za chwilę.

Zanim przejdziemy do cen, weźmy pod uwagę bezpieczeństwo takich samochodów. To oczywiście zależne jest od tego, jak zabezpieczony jest taki parking. Większego problemu z tym jednak nie ma, bo na większości parkingów znajdziemy dobre oświetlenie, ochronę czy nawet monitoring. Żadnym wyjątkiem nie jest tutaj największy parking położony w okolicach lotniska Katowice-Pyrzowice, a więc parking Atmosfera 24h. Poziom ochrony jest tu więc na naprawdę wysokim poziomie, a Klient nie powinien mieć wielu zastrzeżeń.

Powróćmy do ceny, jaka wiąże się z pozostawaniem samochodu w takim miejscu. O jakich wydatkach z tego tytułu mówimy? Ceny są rzecz jasna dość różne, a wszystko zależy od tego, na jak długo pozostawimy samochód w takim miejscu. Ceny za dzień zaczynają się tutaj od 20 zł. Jeżeli samochód ten trzymać będziemy tam przez dwa tygodnie, za taką usługę zapłacimy jedynie 90 zł. Ceny są więc naprawdę bardzo atrakcyjne. Tym bardziej że znajdziemy tu również wiele usług dodatkowych, które taki parking swoim Klientom oferuje. Mowa tu między innymi o bezpłatnym transporcie na lotnisko i z powrotem.