Jak samemu wybrać i ozdobić opakowania na ciasto weselne dla gości?

Wesele to bez wątpienia ten typ imprezy, po której zostaje zdecydowanie za duża ilość słodkości. Wynika to z nadmiaru podawanego jedzenia. Nie ma się jednak co dziwić. Nikt nie chce, aby gościom weselnym brakowało czegokolwiek. Dlatego też oprócz tortu, podawane są inne słodycze oraz oczywiście sycące posiłki. Co więc zrobić z tymi wszystkimi poweselnymi słodkościami? Najlepiej będzie przygotować opakowania na ciasto weselne dla gości. Na jakie pudełka się zdecydować oraz w jaki sposób je ozdobić – o tym w dalszej części artykułu.

 

Zwróć uwagę na tworzywo

Gdy decydujemy się na wykorzystanie opakowań cukierniczych, niezależnie z jakiej okazji, to głównym kryterium wyboru powinno być tworzywo, z jakiego pudełko jest wykonane. Dwoma powszechnymi opcjami, jeśli chodzi o opakowania na ciasto, są pudełka wykonane z tektury litej oraz plastiku. Te pierwsze są wręcz stworzone do kontaktu z żywnością. Ich ogromnym atutem jest fakt, że zapakowana w nie żywność nie dusi się w środku. Jest to więc dobra opcja, jeśli zależy nam, aby goście weselni wrócili do domu ze świeżym tortem, który zjedzą ze smakiem.

 

Niestety zalety tej nie można przypisać pudełkom plastikowym. Nie mniej, na ich korzyść przemawia trwałość zarówno samego opakowania, jak i ciasta w nim się znajdującego. Plastikowe opakowanie zapewnia nieco lepszą ochronę przed zgnieceniem niż to kartonowe. Jeśli jednak chodzi o słodki upominek dla gości weselnych, to nie powinno to robić większej różnicy, ponieważ ciasto najpewniej nie będzie przez przypadek przygniecione przez inne zakupy. Ponadto ciekawie ozdobione pudełka kartonowe będą prezentowały się o wiele lepiej niż goły plastik.

 

Skoro wesele, to i dodatki weselne

Nie każdy zwraca uwagę na takie szczegóły jak ozdobne pudełka kartonowe na ciasto. Jednak perfekcjoniści i fani ciekawie zorganizowanych imprez na pewno wiedzą o co chodzi. Spójność designu całej imprezy z takimi elementami jak karteczki z imionami, serwetki i opakowania na ciasto mają znaczenie! Tak naprawdę w przypadku opakowań możemy osiągnąć ciekawy efekt przy pomocy własnych rąk i oczywiście chęci. Wystarczy, że zaopatrzymy się w wybrane pudełka w kolorze bieli i dodatki takie jak kokardki, tasiemki, koronki i ozdobne pisaki lub długopisy.

 

Zrób to sam!

Najczęściej na ozdobionym przez nas własnoręcznie opakowaniu na ciasto chcemy umieścić krótkie, acz wymowne ‘’dziękujemy’’. Oczywiście z dopiskiem imion pary młodej i daty ślubu. Jeśli tylko obawiamy się o swoje zdolności artystyczne i nie chcemy niszczyć pudełka, to z pomocą przychodzą zwykłe białe kartki. Na nich możemy umieścić podziękowania. Kartkę w następnej kolejności przyklejamy na pudełko kartonowe i sięgamy po dodatki.

 

Zależnie od tego, czy nasze wesele posiada motyw przewodni, czy nie, to taką obierzemy konwencję ozdabiania pudełek. Jeśli bliskie są nam klimaty boho, to zaopatrzyć możemy się w sztuczne kwiatki, listki i gałązki. Jeśli natomiast wesele utrzymane jest w raczej eleganckim i formalnym stylu, to z pomocą przychodzą wstążki i koronki.

 

Aby ozdobić przyklejoną kokardkę z podziękowaniami, możemy w jej rogu umieścić kokardkę. Innym pomysłem jest otoczenie jej koronką, co stworzy uroczą ramkę dla podziękowań. Jeśli natomiast zdecydowaliśmy się na opakowania cukiernicze z rączką, to możemy zawiązać na niej dużą wstążkę z ładnego np. satynowego materiału. Pamiętajmy, że szczegóły mają znaczenie dla całości. Ładnie zapakowane słodkie podziękowanie zapadnie w pamięć gościom weselnym na bardzo długi czas!