Jak stworzyć gigantyczne bańki mydlane na przyjęciu weselnym?

Chcesz sprawić swoim dzieciom radość i zapewnić im zabawę na długi czas? Nie ma lepszego sposobu, niż bańki mydlane – zabawa znana i lubiana od pokoleń. W niniejszym artykule piszemy o tym, jak uzyskać gigantyczne bańki mydlane. 

 

 

BEZ MAGICZNEJ MIKSTURY ANI RUSZ, CZYLI O PŁYNIE DO BANIEK SŁÓW KILKA

 

Przepis na bańki mydlane nie jest dla nikogo tajemnicą. Wystarczy odrobina wody, mydła, a czasem także gliceryny, lub płynu do mycia naczyń, aby cieszyć się mydlanym światem przez długie godziny. Oczywiście przyda się nam też pojemnik na płyn i narzędzie do wydmuchiwania baniek, które pozwoli nadać im określony kształt. Tego rodzaju płyn robił chyba każdy z nas w dzieciństwie.

 

Jak jednak uzyskać gigantyczne bańki mydlane? To już nie jest takie proste. Wie o tym między innymi firma Tuban, specjalizująca się w płynie do baniek i wszystkim co z nimi związane. (Ich ofertę znajdziecie na stronie tuban.pl) W 2012 roku udało jej się jej zamknąć aż 125 osób w jednej bańce mydlanej, bijąc tym samym rekord Guinness’a! Robi wrażenie, prawda? Nie jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce.

 

Gigantyczne bańki mydlane nie są jednak zarezerwowane tylko dla specjalistów. Możemy je uzyskać również w domu. Najważniejsza kwestia to znaleźć profesjonalny płyn o unikatowej recepturze. Nie da się ukryć, że większość tanich płynów nie da nam pożądanych efektów. Nie tylko szybko się zużywają, ale też tworzone przez nie bańki nie są zbyt duże i momentalnie znikają.

 

Jeśli zależy nam na naprawdę imponujących efektach powinniśmy sięgać przede wszystkim po produkty profesjonalistów, choć, jak powszechnie wiadomo, te nie należą do najtańszych.

 

BAŃKOWY BOOM

 

W obecnej chwili produkty związane z bańkami mydlanymi przeżywają prawdziwy boom. Już dawno minęły czasy, gdy dostępne były jedynie małe pojemniki z płynem. (Pamiętacie dołączoną do nich grę-labirynt?)

 

Dziś z łatwością kupimy duże pojemniki, które sprawią, że nasze dzieci (a przy okazji my) nie będą chciały opuszczać mydlanego świata przez długi czas. Naprawdę trudno wyobrazić sobie lepszy prezent na różne okazje. Bańki mogą posłużyć nam także, jako świetny sposób, by zająć dzieciaki w czasie rodzinnych wydarzeń, jak na przykład wesela. (Mogą być także częścią jego artystycznego programu). Już teraz spotykamy je na różnego rodzaju festynach na otwartym powietrzu, czy też innych imprezach.

 

Osobnym zjawiskiem są tak zwane „teatry baniek mydlanych”. W czasie ich spektakli możemy podziwiać w pełni kreatywny potencjał baniek połączony z muzyką, tańcem oraz grą aktorską. Tego typu widowiska naprawdę zapierają dech w piersi!

 

CUDOWNA PROSTOTA

 

W dobie wszędobylskiej elektroniki bańki mydlane stanowią wspaniałą alternatywę dla gier komputerowych i telewizyjnych ekranów. Są dowodem na to, że czasem najprostsze zabawki potrafią być dużo bardziej wciągające, niż skomplikowane urządzenia i wirtualne światy. Ich ogromnym plusem jest również to, że aktywizują dzieci, a także rozwijają ich kreatywne myślenie, czego nie można powiedzieć o wszystkich współczesnych zabawkach.