meble na weselu

Jakie są obowiązkowe meble na sali weselnej?

Organizacja przyjęcia weselnego jest nie lada zadaniem do wykonania, niezależnie, czy popatrzy się na to ze strony młodej pary, czy też właściciela restauracji, gdzie ma odbyć się impreza. Ślub jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Oprócz aspektów religijnych czy urzędowych, równie istotne jest przyjęcie weselne, na którym będą najbliższe nam osoby – rodzina, przyjaciele oraz bliscy współpracownicy. Dobrze jest więc dużo wcześniej je zaplanować we wszystkich najmniejszych detalach, aby nic nas nie zaskoczyło i nie zniszczyło tak ważnej i uroczystej chwili. Szczególnie ważna jest sala weselna oraz jej wystrój i wyposażenie. W internecie można znaleźć sporo artykułów poświęconych dekoracjom, niewiele jednak możemy się dowiedzieć o wyposażeniu. Jakie są zatem obowiązkowe meble na sali weselnej?

Co powinno się znaleźć w przestrzeni restauracji na weselu?

Organizacja przyjęcia weselnego wymaga przede wszystkim zorganizowania caternigu, muzyki w wykonaniu DJ’a lub zespołu, wszystkich dekoracji, zabaw oraz atrakcji. Często jednak zapomina się lub traktuje z przymrużeniem oka wyposażenie samej sali. Oczywiste jest dla nas bowiem, że potrzebne będą stoły oraz odpowiednia ilość krzeseł dla wszystkich gości, jednak nikt nie bierze tego do końca pod uwagę. Należy więc przyjąć i pamiętać o tym, że ludzie ponad połowę przyjęcia spędzą za stołem rozmawiając ze sobą, ucztując i wznosząc toasty. Wbrew temu, co się powszechnie uważa, nie każdy będzie miał siłę i ochotę spędzić większości przyjęcia na parkiecie czy na zewnątrz obiektu.

Obowiązkowe meble na sali weselnej, czyli jakie dokładnie?

Jeśli więc goście spędzą większość czasu na przyjęciu weselnym za stołem, należy zadbać o ich należyty komfort. Nie można również zapominać o tym, żeby wybrać takie rozwiązanie, które nie narazi nas na dodatkowe koszty. Nie można bowiem postawić na byle jakie stoły i krzesła, ponieważ po pierwsze nie zapewnią ludziom wygody, a po drugie nie będą pasowały do rangi wydarzenia. Obowiązkowe meble na sali weselnej to przede wszystkim stoły i krzesła, które powinny być komfortowe w użytkowaniu, a do tego dobrze, jeśli będą charakteryzowały się odpowiednią wytrzymałością, solidnością oraz odpornością na urazy. Wesele jest od radosnej zabawy, która jednak w późniejszych godzinach może wymknąć się spod kontroli, dlatego właśnie meble powinny być niezwykle trwałe.

W związku z tym najlepszym rozwiązaniem będzie wybór drewnianych stołów i krzeseł (polecamy: https://polanomeble.pl/27-stoly), które zapewnią wygodne świętowanie i ucztowanie, a do tego nie będą się niszczyły w ich trakcie. Decydując się na takie modele będziemy mieli pewność, że upuszczony talerz, wylany kieliszek czerwonego wina lub też wylany wosk ze świec nie zniszczą powierzchni stołu drewnianego. Również krzesła drewniane będą odporne na ciągłe przesuwanie nimi po podłodze czy nagły upadek. Będziemy mieli pewność, że nic nie zakłóci dobrej zabawy i nie narazi nas na dodatkowe koszty, które będziemy musieli później pokryć.