Kim jest trycholog i kiedy warto jest odwiedzić jego gabinet?

Kto z nas nie chciałby mieć pięknych i wyjątkowo zadbanych włosów. A jednak, czasem w naszym życiu zdarzają się sytuacje, którym ciężko jest zaradzić samemu. Preparaty drogeryjne, a nawet te apteczne mogą okazać się nieskuteczne. Tak właśnie bywa w przypadku chęci poznania przyczyny tego, że nadmiernie wypadają nam włosy. Na początku możemy bagatelizować ten problem. Jeśli jednak utrata włosów jest znaczna- mocno odbija się to na naszym wyglądzie. Jest to najlepszy moment na to, aby odwiedzić gabinet trychologiczny.

Specjaliści skupieni na włosach

Lekarz dermatolog- trycholog to specjalista wykwalifikowany właśnie w tematyce włosów. W swoim gabinecie ma on możliwość przeprowadzenia poszerzonej diagnostyki możliwych przyczyn wypadania włosów. A może być ich naprawdę wiele- od przyczyn genetycznych przez zmiany hormonalne, aż po wypadanie włosów spowodowane ich niewłaściwą pielęgnacją czy niezdrowym trybem życia. Gabinet trychologa warto odwiedzić w momencie, kiedy problem się rozpoczyna nie czekając na moment, kiedy utrata włosów będzie już naprawdę znaczna.

W jaki sposób można zaradzić problemom z włosami?

Możliwych terapii jest wiele, jednakże w przypadku znacznej utraty włosów, jednym z polecanych zabiegów jest przeszczep włosów. Warto bowiem zauważyć, że daje on niemalże natychmiastowe rezultaty, a przy tym jest uznawany za zabieg bezpieczny o niewielkiej inwazyjności dla pacjentów. Tego typu zabieg powinien być przeprowadzany w renomowanej klinice, takiej jak chociażby Centrum Zdrowego Włosa. Szereg informacji z tym związanych znajdziemy chociażby na stronie- https://centrumzdrowegowlosa.pl/przeszczep-wlosow-krakow/. Osobą odpowiednią do wykonania przeszczepu włosów będzie chirurg medycyny estetycznej.

Zabieg o wysokiej skuteczności

Trycholog będzie w stanie w sposób indywidualny dobrać dla nas terapię zaradczą, doradzi nam też w kwestii tego, czy w naszym przypadku przeszczep włosów się sprawdzi. Polega on na pobraniu mieszków włosowych z jednej części skóry głowy (np. może to być potylica) i przeniesienie ich na wybrane miejsca docelowe. Specjalista wykonujący zabieg stara się to zrobić w taki sposób, aby linia przeszczepianych włosów wyglądała jak najbardziej naturalnie. Zabieg nie wymaga właściwie żadnego przygotowania, nie jest też związany z konieczną rekonwalescencją. Jego cena, a także czas trwania jest uzależniony od tego, jak wiele mieszków włosowych trzeba będzie przeszczepić. Dlatego też jego zakres oraz przebieg jest ustalany całkowicie indywidualnie.