restauracja

Kominek na sali restauracyjnej- czy to się sprawdzi?

W przypadku restauracji wystrój wnętrza gra ogromną rolę. Dzięki temu, że jest interesujący i przemyślany gości jest więcej i chętniej wracają. Dobrze jest mieć pewien pomysł na to, w jakim klimacie powinien być utrzymany wystrój takiego miejsca- czy jest to restauracja tematyczna, która prezentuje dania kuchni z różnych stron świata, czy może nasza rodzima kuchnia polska. Przede wszystkim jednak, najważniejsze, aby było to miejsce przytulne, w którym goście będą się mogli dobrze czuć zarówno podczas niedzielnego obiadu jak i wieczornej kolacji we dwoje.

Kominek dodaje każdemu wnętrzu klasy

To właśnie kominki wolnostojące mogą być wspaniałą ozdobą każdej restauracji. W przypadku takiego kominka nie powinno być problemu z jego instalacją, nawet jeśli wcześniej go nie planowaliśmy. Prace wykończeniowe nie są aż tak szeroko zakrojone jak w przypadku instalacji kominka murowanego ze specjalnym wkładem, który pozwala na uzyskanie zamkniętej komory spalania. Piec wolnostojący w restauracji może przyjąć formę tradycyjnej, dobrze wszystkim znanej kozy wykonanej z ciężkiego i solidnego żeliwa. Paląc w takim piecu możemy mieć kontrolę nad procesem spalania poprzez otwierane i zamykane drzwiczki. Co ważne, piece tego rodzaju zazwyczaj są po prosty piękne, posiadają liczne zdobienia, które dodają im niepowtarzalnego uroku. Piec w restauracji może być jedynie dekoracją, ale też jak najbardziej można w nim palić wykorzystując chociażby drewno opałowe.

W każdej restauracji warto zadbać o atmosferę

Atmosfera i klimat to te aspekty restauracji, które sprawiają, że chce się tutaj wracać. Ciepło z kominka, kwiaty na stołach oraz świece, dużo elementów drewnianych w wystroju, a także sporo dodatków i dekoracji, które sprawiają, że można się tutaj poczuć jak u siebie. Warto już na początku pomyśleć o tym, aby wystrój był zapraszający, a najlepiej umieścić wewnątrz jak najwięcej interesujących, oryginalnych detali, które sprawią, że będzie to miejsce niepowtarzalne.

Artykuł przygotowany we współpracy z: https://kominkiznorwegii.com/