O czym nie wolno zapomnieć wybierając zespół na wesele?

Dla wielu wydaje się, że wybór zespołu weselnego nie jest zadaniem trudnym. Na pewno jest w tym sporo racji, bo jednak takich kapel jest dziś na tyle dużo, że każdy powinien znaleźć zespół, który będzie nam odpowiadał. Mimo wszystko musimy pamiętać, że najlepsze zespoły często mają terminy zarezerwowane nawet na dwa czy trzy lata do przodu. Poza tym nie zapominajmy, że od naszego wyboru zależy to, jak bawić się będą goście. Dlatego też kilku kwestii przy wyborze takiego zespołu pominąć nie wolno. O czym warto w związku z tym pamiętać?

Bloki muzyczne i przerwy

Zespół muzyczny na wesele jest przede wszystkim od tego, aby przygrywać gościom. Niemniej jednak musi mieć także przerwy. Choćby po to, aby skonsumować ciepłe posiłki. Dlatego też musimy zapytać tutaj zespół o czas trwania bloków muzycznych oraz ilość robionych przez członków kapeli przerw. Ponadto zadajcie też pytanie odnoszące się do tego, do której taki zespół będzie na weselu przygrywał. Okazać się bowiem może, że w zwyczaju ma takie przyjęcie opuszczać o godzinie pierwszej czy drugiej w nocy, co wielu gościom na pewno się nie spodoba. Warto więc dokładnie wypytać o wszystkie nurtujące nas szczegóły z tym związane.

Przygrywanie parze młodej

Muzyka towarzyszyć może nam nie tylko na sali weselnej. Na pewno warto, aby zespół taki towarzyszył Parze Młodej podczas ich wyjścia z domu. Często zdarza się tak, że musimy tu zatrudniać innego grajka, czy też za taką usługę dopłacać. Warto więc ustalić to wcześniej i być przygotowanym na taką ewentualność. W innym wypadku znalezienie kogoś na ostatnią chwilę może być zadaniem trudnym. Może to być też usługa dodatkowa. Większych problemów stanowić to nie powinno. Przykładowo jedna z kapel z Małopolski, która daje taką możliwość swoim klientom jest http://vervaband.pl/.

Alkohol

Czy to możliwe, aby zespół muzyczny na weselu spożywał alkohol? Jak to mówią, wszystko jest dla ludzi i nie inaczej jest również i w tym wypadku. Oczywiście możecie zastrzec, że sobie tego nie życzycie, choć jeśli zaznaczycie, że na takie trunki zezwalacie, ale w ograniczonej ilości, na pewno nie poczujecie się rozczarowani, a i zespół będzie na to patrzył nieco inaczej.

Umowa

Przy nawiązaniu współpracy usługodawca i klient powinni podpisać umowę i oczywiście podobnie jest przy wyborze zespołu na wesele. Taki dokument to nie tylko wszelkie prawa i obowiązki. Nie zapominajmy, że zarówno jedna, jak i druga strona czuje się wówczas o niebo bezpieczniej, co podkreśla również wyżej wymieniony już zespół na wesele z Bochni. Warto więc o takiej umowie pamiętać i ją przygotować w dwóch egzemplarzach po jednej dla każdej ze stron.