Organizujesz wesele? Kiedy i jak rezerwować hotele?

Jeżeli udajemy się na wakacje większość z nas woli wypoczywać w hotelach, co też nikogo dziwić nie może, bo przecież warunki są tam naprawdę komfortowe, choć oczywiście zależy to także o tego, ile gwiazdek ma dany hotel. Nie zapominajmy również, że na rynku hoteli jest całe mnóstwo. Skoro tak zastanówmy się więc nad tym, kiedy i jak rezerwować miejsce z hotelu. O czym pamiętać w takiej sytuacji? Czy jest coś, o czym nie wolno nam zapomnieć?

Na miejscu lub z wyprzedzeniem

W pierwszej kolejności odnieśmy się do tego, że hotele rezerwować możemy nie tylko na miejscu, ale również z wyprzedzeniem. Dawniej służył nam do tego telefon. Dziś nie ma już takiej potrzeby, a rezerwacji możemy dokonać za pośrednictwem sieci. Jest to chyba najlepsza opcja, ponieważ nie wymaga od nas wizyty osobistej. Ponadto nie zapominajmy, że dzięki sieci możemy przejrzeć ofertę wielu miejsc noclegowych i wybrać to, które będzie dla nas optymalne.

Wydaje się więc, że jeżeli już decydujemy się na rezerwację, warto zrobić to z wyprzedzeniem. Wówczas będziemy mieć pewność, że miejsce będziemy mieć już zarezerwowane. Ponadto nie jest tajemnicą, że możemy też liczyć na zdecydowanie niższe ceny. Wcześniejsza rezerwacja to więc same plusy, choć trzeba to dobrze przemyśleć i rezerwować miejsce w hotelu dopiero wtedy, kiedy nasz urlop będzie już przesądzony. W innym wypadku oznaczać to będzie stratę gotówki.

W sezonie lub poza nim

Romantyczny pobyt we dwoje. http://imperial-hotel.pl/romantyczny-weekend-we-dwoje/

Jeśli cenimy sobie tanie podróżowanie, na urlop wybierać się powinniśmy poza sezonem. Wówczas nie tylko same wakacje będą tańsze, ale i mniej zapłacimy za pobyt w hotelu. Doskonały tego przykład widzimy także i w Polsce. Przykładowo cena za hotel na rynku krakowskim w sezonie jest o kilkadziesiąt procent wyższa aniżeli poza nim. Różnica jest więc naprawdę spora. Pamiętajmy tylko, że podróżując poza sezonem, nie tylko natrafimy na niższe ceny i mniejsze tłumy. Nie jest wykluczone, że nieprzyjemnie zaskoczy nas również niekorzystna aura. Ryzyko jest więc całkiem spore, choć jak mówi jedno z przysłów „Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana”.