Pan młody i wypadanie włosów – kiedy można powiedzieć, że to poważny problem?

Wypadanie włosów jest czymś zupełnie naturalnym. Każdego dnia, zarówno kobiety jak i mężczyźni tracą włosy i każdego dnia pojawiają się na ich miejsce nowe. Problem natomiast zaczyna się w momencie, kiedy tych wypadających włosów jest zbyt wiele. Dla bardzo wielu pań oraz panów, nienaganny wygląd ma ogromne znaczenie.

Istotny jest dobry wygląd w biznesie oraz na ślubie, odpowiednia prezencja i styl życia, dzięki któremu możemy osiągać kolejne sukcesy. Wypadające włosy mogą więc podburzać pewność siebie i sprawiać, że nie będziemy już tak dobrze czuć się we własnej skórze. Dlatego też w momencie, kiedy zauważymy spore ilości wypadających włosów lub też dostrzeżemy przerzadzającą się czuprynę lub co gorsza- pierwsze oznaki łysienia, na pewno warto zabrać się za ten temat całkowicie na poważnie.

Co powoduje wypadanie włosów u mężczyzn?

Tutaj powodów może być wiele, niestety najczęściej, w zdecydowanej większości oznak łysienia, podłoże problemu ma swoje miejsce w genach. Jeśli więc ojciec miał duże zakola i dość szybko pozbył się włosów już koło 40 roku życia- istnieje spore prawdopodobieństwo, że odziedziczymy po nim ten gen, który to powoduje, a więc i my będziemy się z tym problemem borykać. Kolejnym aspektem, jaki warto wziąć pod uwagę jest to, że wypadanie włosów u mężczyzn często jest też spowodowane przez hormony.

To właśnie męski hormon, który za pewne jest nam dobrze znany- testosteron- wpływa na zmniejszenie ilości włosów, sprawia, że stają się cienkie i bardzo wiotkie. Dodatkowo, oprócz genów czy hormonów, na wypadanie włosów może mieć wpływ ich nieodpowiednia pielęgnacja, dieta, a także prowadzony styl życia. Aby zdiagnozować, jaki jest powód w naszym, konkretnym przypadku, najlepiej udać się na wizytę do trychologa. Jest to specjalista od włosów oraz od skóry głowy, który podczas wizyty może wykonać specjalistyczne badanie mieszków włosowych, a następnie będzie w stanie opracować odpowiednią strategię zaradczą na wypadanie włosów.

https://centrumzdrowegowlosa.pl/