W czym do ślubu?

Ślubne kreacje zarówno w przypadku Pani Młodej, jak i Pana Młodego to jeden z istotniejszych elementów przygotowań ślubnych. Ceny sukien wahają się od tysiąca złotych po dziesięć tysięcy i więcej. Ponadto suknie ślubne należy zamawiać z dużym wyprzedzeniem, przyjmuje się, że na fason należy zdecydować się przynajmniej dziewięć miesięcy przed ślubem. Jeśli szukacie inspiracji na ślubne kreacje to poniżej prezentujemy kilka modowych trendów ślubnych.

 

Pan Młody

Do ślubu Pan Młody może iść w smokingu lub garniturze. W przypadku garniturów to nadal najczęściej wybierane są czarne. Często polecanymi są garnitury ślubne marki Ewtex, które można znaleźć między innymi w – garnitury ślubne Riviera Gdynia. Choć czerń jest najczęściej wybieranym przez panów kolorem, to jednak aktualnie bardzo modne są granatowe i niebieskie garnitury ślubne. Często zdarza się, że klapy marynarki mają inny, najczęściej czarny kolor. Zdarza się także, że panowie wybierają białe garnitury ślubne marki Ewtex. Do garnituru aktualnie bardzo modnym dodatkiem jest muszka, choć część panów nadal chętniej sięga po krawaty.

 

Pani Młoda

W zakresie sukni ślubnych najmodniejszym obecnie fasonem jest tak zwana suknia syrena – jednak chcąc wystąpić w takiej sukni należy mieć świadomość, że tylko panie o idealnej figurze klepsydry będą w niej wyglądały dobrze. Chcąc wybrać idealną suknię należy szukać wśród fasonów odpowiednich dla danego typu sylwetki. Większość kobiet dobrze wygląda w sukniach typu „A”, choć tutaj także bywają wyjątki. Warto w zakresie wyboru odpowiedniego fasonu zdać się na radę obsługi sklepu ze sukniami. Jeśli Panna Młoda marzy o krótkiej sukience, to takie także znajdzie obecnie w salonach. Większość znanych marek szyjących ślubne suknie ma w swojej ofercie kilka krótkich modeli. Jeśli chodzi o materiał to nadal w modzie pozostają koronki, suknie z aplikacjami oraz zwiewne delikatne sukienki z kilku warstw materiału. Kolorem, który króluje wśród sukni ślubnych jest biel, ale często wybierany jest także róż, lub biel przełamana różem bądź beżem.