Wizyta w SPA- czy trzeba się do niej przygotowywać?

Pierwsza wizyta w salonie SPA zazwyczaj niesie ze sobą pewne obawy. Nie do końca wiemy, jak się zachować i co nas będzie czekać w samym gabinecie. Z pewnością jednak warto przełamać strach i niepewność i podjąć pierwszą próbę skorzystania z zabiegu, który najbardziej nas interesuje. Wprost idealnymi okolicznościami do tego celu jest nocleg w hotelu, który posiada gabinety SPA. Wówczas w bardzo komfortowy sposób możemy wybrać się na taki zabieg właściwie nie wychodząc poza teren obiektu. A więc jak przygotować się do SPA jeśli będzie to nasz pierwszy zabieg?

Warto zadbać o swoje pozytywne nastawienie

Obiekty hotelowe zlokalizowane poza miastem, które wykonują także zabiegi w SPA najczęściej są zorientowane na zapewnienie swoim gościom odpowiedniego poziomu spokoju, wyciszenia i relaksu. W żadnym wypadku nie powinniśmy się więc stresować wizytą w gabinecie, gdyż tutaj również wszystko jest zaprojektowane tak, aby móc się zrelaksować. Jednym z takich właśnie obiektów jest Talaria, o której więcej informacji można znaleźć na stronie talaria.pl. Zabieg warto zarezerwować wcześniej, zwłaszcza w przypadku, kiedy planujemy pobyt w terminach, kiedy hotele są mocno oblegane przez gości. Jeśli chcielibyśmy z jakiś względów zrezygnować z zabiegu- w dobrym tonie jest powiadomić o tym obsługę hotelową z wyprzedzeniem.

Pierwsza wizyta w SPA

Na miejscu najlepiej jest się pojawić około 15 minut przed planowanym zabiegiem. Najczęściej bowiem trzeba wypełnić stosowne formularze. Najlepiej jest nie spożywać obfitych posiłków na około godzinę przed wizytą, nie zaleca się także picia alkoholu. W przypadku konkretnych zabiegów warto pamiętać o następujących kwestiach:

 

– Jeśli chodzi o wiele zabiegów na ciało, niewskazane jest wcześniejsze korzystanie z solarium. Intensywne opalanie się podrażnia skórę, a pojawiające się poparzenia uniemożliwiają wykonywanie niektórych czynności. Poparzenia mogą powodować też ból i dyskomfort podczas zabiegów.

– Przed planowanym peelingiem skóry nie zaleca się jej wcześniejszej depilacji. Tutaj również zależy nam na tym, aby skóra już na starcie nie była podrażniona, wówczas  wizyta w SPA może dać nam naprawdę fenomenalne efekty.

– Na czas samego zabiegu lepiej jest zdjąć wszelką biżuterię.

– Musimy przygotować się na to, że w zależności od rodzaju zabiegu, być może w trakcie wizyty konieczne będzie skorzystanie z prysznica. Tak naprawdę jednak nie musimy się o nic martwić, gdyż ręcznik, czepek, jednorazową bieliznę czy też klapki zazwyczaj otrzymujemy już w gabinecie.

Przyjemna atmosfera podczas zabiegów

Pamiętajmy o tym, że wizyta w SPA ma być dla nas czymś przyjemnym i odprężającym. Jeśli wybieramy się na masaż ciała, bardzo często możemy wybrać, czy chcemy, aby masowała nas osoba tej samej płci. W gabinecie zazwyczaj panuje przyjemne światło oraz relaksująca muzyka. Zawsze jednak możemy w pewien sposób dopasować taki zabieg do swoich preferencji- jeśli coś nam przeszkadza lub jest krępujące- warto od razu powiedzieć o tym osobie wykonującej zabieg.