Wybieramy garderobę do sypialni- na co warto zwrócić uwagę?

Funkcjonalnie i praktycznie zaplanowana przestrzeń w garderobie? Duży, przestronny mebel, który pomieści wszystkie nasze ubrania? To marzenie każdego, kto właśnie zabiera się za wybór szafy pod garderobę. Ile to razy myśleliśmy o tym, że wybierając szafę naprawdę mocno skoncentrujemy się na jej funkcjonalności oraz na tym, aby ułatwiała nam ona codzienne utrzymanie porządku w ubraniach.

Duży mebel niekoniecznie musi być pojemny

Zawsze warto zaglądać do tego, co taka szafa ma w swoim wnętrzu i jednocześnie warto przemyśleć, jakie wyposażenie wewnętrzne na pewno będzie nam potrzebne. Każdy z nas jest inny, jedna osoba może potrzebować wielu drążków na sukienki czy garnitury, które nie powinny się miąć. Z kolei inna osoba będzie wolała półki, na których łatwo będzie poukładać wszystkie swetry i bluzy. Zanim przejdziemy więc do wybierania konkretnego mebla- powinniśmy przeanalizować swoje potrzeby, a także oszacować, jak duża szafa będzie nam potrzebna.

Kluczowe są wszystkie kosze, koszyczki, drążki, szuflady i inne patenty, które pozwalają optymalnie wykorzystać każdy centymetr tego mebla. W dobrze zorganizowanej szafie znacznie łatwiej będzie się nam odnaleźć i unikniemy sytuacji, w której cały czas chodzimy w tym samym, gdyż do innych rzeczy jest nam już znacznie trudniej dotrzeć.

Z czego powinna być wykonana solidna garderoba?

Szafa na ubrania raczej nie jest meblem, który chcielibyśmy wymieniać za często. Kiedy już taką szafę dopasujemy do swoich potrzeb, za pewne liczymy na to, że będzie nam ona towarzyszyła przez dłuższy czas. Dlatego też wybierając taki mebel pamiętajmy o następujących kwestiach:

– Dobrze, aby taka szafa była prosta i minimalistyczna, taka która łatwo będzie dopasować do wszystkich innych elementów wyposażenia. W takim przypadku, nawet podczas remontu i diametralnej zmiany wystroju sypialni- nie trzeba będzie z niej rezygnować i wymieniać jej na inną.

– Postawmy na solidny materiał, w którego taka szafa będzie wykonana. Nikt z nas nie lubi cienkich, wyginających się we wszystkie strony półek, które nie są w stanie udźwignąć nawet relatywnie lekkich rzeczy. To drewniana szafa jest synonimem jakości i wytrzymałości. Dlatego też zastanawiając się, jak dobrać szafę do sypialni- weźmy pod uwagę także to, czy będzie to szafa z drewna czy ze sklejki meblarskiej, której jakość jest nieporównywalnie niższa. Piękne kolekcje mebli drewnianych znajdziemy chociażby na stronie polanomeble.pl.

Sprytne patenty, które warto zastosować

Drewniana szafa może mieć zarówno drzwi przesuwne jak i dwuskrzydłowe. Drzwi przesuwne są jednak świetnym patentem do pomieszczeń mniejszych, gdzie po prostu szkoda nam miejsca na to, aby je zostawiać na poczet konieczności regularnego otwierania drzwi do zewnątrz. Doskonale sprawdza się też w praktyce szafa z lustrem. Dzięki temu, że fronty są przeszklone, nie musimy już dokopywać ani lustra wolnostojącego ani wiszącego, co również stanowi sprytną oszczędność przestrzeni.